pompa paliwa

Co jest przyczyną awarii pompy paliwa?

Pompa paliwa jest elementem, którego zadaniem jest dostarczanie paliwa do silnika ze zbiornika. Paliwo zostaje najpierw wtłoczone do wtryskiwaczy, a stamtąd trafia do cylindrów. Stosowane są obecnie dwa rodzaje pomp: pompy liniowe oraz pompy wewnątrzzbiornikowe, przy czym te drugie są znacznie bardziej popularne. Są to pompy bardzo ciche, zapewniające większy komfort jazdy.

butla na lpg

LPG w samochodach – jaką butlę wybrać?

W dzisiejszych czasach coraz więcej kierowców decyduje się na montaż instalacji LPG, która pozwala zaoszczędzić na paliwie. Przed decyzją warto dobrze zastanowić się nad rodzajem zbiornika, jaki chcemy zamontować. Wybór powinien być podyktowany rodzajem auta, którym jeździmy i indywidualnym sposobem jego użytkowania.

wymiana oleju w samochodzie

Jak często wymieniać olej w samochodzie?

Żywotność każdego urządzenia zależy od kilku najważniejszych czynników. Liczy się przede wszystkim jego konstrukcja i to jak dobrze projektant był w stanie przewidzieć obciążenia, którym urządzenie będzie poddawane podczas regularnej eksploatacji. Ważna będzie jakość wykorzystanych materiałów, ich wytrzymałość i zgodność z zaleceniami konstruktora oraz precyzja wytworzenia i montażu.

LPG do bezpośredniego wtrysku

Czym jest LPG do bezpośredniego wtrysku?

Auta z bezpośrednim wtryskiem są oszczędniejsze od samochodów z silnikiem wielopunktowym i coraz częściej pojawiają się na rynku. Jednak wielu kierowców zastanawia się, czy dzięki montażowi autogazu mogliby zwiększyć wspomniane oszczędności. Czy taka operacja jest możliwa, a jeśli tak, to czy się opłaca?

auto LPG

Czy instalacja LPG w samochodzie jest droga?

Wciąż jeszcze można usłyszeć, że ktoś z naszych znajomych chciałby założyć instalację LPG w swoim samochodzie, lecz nie robi tego, gdyż musiałby ponieść wysokie koszty. To jednak nieprawda. Czasy drogich (lecz awaryjnych) instalacji już dawno minęły. Obecnie założenie gazu jest w zasięgu prawie każdego kierowcy.

kiedy-opona-nie-nadaje-sie-do-naprawy-650x433

Kiedy opona nie nadaje się do naprawy?

Gdy złapiemy na drodze flaka, wiemy, że czeka nas wizyta u wulkanizatora. Czasami zdarza się jednak, że wulkanizator odmawia naprawy danej opony, twierdząc, że nie nadaje się ona już do użytku i może stać się przyczyną tragedii na drodze. W tym wypadku zawsze powinniśmy słuchać opinii fachowca i wymienić oponę na nową. Jakie uszkodzenia najczęściej…

jak-zadbac-o-uszczelki-w-aucie-szczegolnie-zima-650x433

Jak zadbać o uszczelki w aucie, szczególnie zimą?

Prawdopodobnie większość osób w Polsce, które mają lub miały swój samochód, przynajmniej raz nie mogła otworzyć drzwi do auta w zimie, gdyż te przymarzły. Niestety, w wielu przypadkach taka sytuacja kończy się mocnym szarpnięciem drzwi, co skutkuje uszkodzeniem uszczelki. Nowa uszczelka to stosunkowo spory wydatek, a użytkowanie auta bez uszczelki nie jest komfortowe i może…

prostowanie-felg-aluminiowych-dlaczego-to-wazne-650x394

Prostowanie felg aluminiowych – dlaczego to ważne?

Stan polskich dróg wciąż pozostawia wiele do życzenia. Felgi naszych aut muszą radzić sobie ze sporymi dziurami, nierównościami, wysokimi krawężnikami i wieloma innymi wyzwaniami, które na nie czekają. Niestety najechanie na taką przeszkodę często kończy się wygięciem i uszkodzeniem obręczy. Jak poznać, że nasza alufelga jest uszkodzona i czy warto oddać ją do prostowania? Sprawdźmy!

VIN-czyli-jak-zidentyfikowac-czesci-zamienne-650x433

VIN czyli jak zidentyfikować części zamienne?

O  numerze VIN z pewnością słyszał każdy, kto jest właścicielem samochodu. VIN to skrót od angielskiego Vehicle Identification Number, czyli Numer Identyfikacyjny Pojazdu. W Polsce częściej nazywany jest po prostu numerem nadwozia. VIN to numer indywidualnie nadawany każdemu pojazdowi. Niewiele osób wie jednak, że to nie przypadkowy ciąg znaków. W numerze nadwozia możemy znaleźć informacje…